Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Masters Dojo współfinansuje 2019

 

 

keep calm2

 

Dwa brązowe medale Mistrzostw Europy ??!
Relacja już na spokojnie .

W dniach 19-20 maja 2018 w Warnie odbyły się XXXII Mistrzostwa Europy z udziałem 630 zawodników z 26 państw, na których Mastersi sprawdzili swoją formę i zdobyli 2 brązowe medale oraz przywieźli nowe doświadczenia. Dla nas to były wyjątkowe zawody ponieważ powołania do Reprezentacji Polski ?? otrzymała rekordowa liczba zawodników oraz po raz pierwszy wzięliśmy udział tak licznie w zawodach seniorów i przywieźliśmy 2 medale ??.

Pierwszego dnia o najwyższe laury rywalizowali juniorzy.

3 miejsca ??w kategorii kumite zajęły Kinga Matuszewska ?- powtarzając tym samym sukces sprzed roku oraz Karolina Żyła?.

Kinga Matuszewska pewne wygrała walki eliminacyjne, w których parła do przodu i nie odpuszczała na centymetr próbując wplatać i zaskoczyć technikami jodan. W półfinale nieznacznie uległa reprezentantce Rosji. Sama walka z Rosjanka była wyrównana i zaważyły detale nad którymi będziemy pracować. To już drugi medal Kingi z Mistrzostw Europy – brawo i gratulacje !

Alicja Cyra ze znaczną przewaga wygrała pierwszą walkę z zawodniczka z Turcji. W walce o medal bardzo skutecznie zepchnęła przeciwniczkę do obrony ale niestety w ostatnich sekundach walki Ala dała się zaskoczyć kopnięciem na jodan i przeciwniczka wygrała przez wazari. Szkoda bo do medalu zabrakło kilku sekund.

Karolina Żyła, dla której był to ostatni występ na Mistrzostwach Europy w kategorii junior stoczyła dobrą walkę z zawodniczka z Rosji o wejście do finału, ale niestety musiała uznać wyższość przeciwniczki, która zwyciężyła w swojej kategorii. Ostatecznie Karolina zajęła 3 miejsce!

Ola Mierzejewska w debiucie na tej rangi zawodach po ładnej i dość wyrównanej walce stoczonej w pełnym dystansie czasowym przegrała przez wskazanie sędziów z Rosjanką, która okazała się zwyciężczynią tej kategorii.

Marta Świerczyńska dała dobra walkę, w której próbowała wykorzystać swoje walory i prowadzić pojedynek w dystansie i zaskakiwać górnymi kopnięciami lecz nieznacznie uległa przeciwniczce z Białorusi.

Drugiego dnia na matę wyszli seniorzy. Zarówno Paweł, Krzysiek i Adam debiutowali na ME.

Paweł Wolski w pierwszej walce trafił na Francuza, z którym po bardzo dobrych, wyrównanych 2 minutach przegrał przez wskazanie nie jednogłośną decyzją sędziów. Biorąc pod uwagę fakt, że Paweł ma jeszcze niedowagę i był najlżejszym zawodnikiem na seniorskim turniej to występ trzeba zaliczyć do udanych. Jego rywal zdobył 4 miejsce w tej kategorii.

Krzysztof Jelonek od początku ruszył pewnie na Bułgara (doświadczony zawodnik 10 lat starszy od Krzyśka) i uzyskał dużą przewagę nad przeciwnikiem. W zasadzie niemalże całą walkę Krzysiek kontrolował i nadał jej tempo. Niestety… w ostatniej sekundzie walki Bułgar podciął Krzyśka i uzyskał wazari – było to równo z gongiem i tym samym niemożliwe do odrobienia. Szkoda tym większa, że Bułgar ostatecznie zajął miejsce „na pudle” -3 miejsce.

Adam Kawka stoczył świetną pierwszą rundę z Hiszpanem, który ostatecznie zajął 3 miejsce w swojej kategorii. W pierwszej rundzie Adaś uzyskał przewagę dominując szybkościowo i efektownie konstruując akcje, ale 3 z 5 sędziów wskazało na dogrywkę (2 wskazało na Adama). W dogrywce Adam musiał uznać wyższość rywala.

Podsumowując występ na ME w Warnie trzeba podkreślić, że zrobiliśmy milowy krok w porównaniu do naszego występu sprzed roku w Lyon. Nie zawsze medale są najważniejsze i nie zawsze w pełni dają cały obraz ale ważny jest styl w jakim prowadzimy nasze pojedynki. Ze stylu i postępów jesteśmy zadowoleni i zmotywowani do dalszej pracy.
Sam okres przygotowań wyniósł nas na wyższy poziom ? ten sportowy ale też pod względem ducha walki i atmosfery w klubie. Przygotowania do turniejów wymagają niezwykłej dyscypliny, systematyczności, wytrwałości i wyrzeczeń. I to co buduje to, że również w tej dziedzinie zauważamy znaczne postępy.

Zawodnicy - atmosfera podczas samego wyjazdu / pobytu w Warnie była świetna?. Pięknie się wspieraliście. Pięknie podeszliście do samego występu – zmotywowani, serducha❤️ nikomu nie zabrakło a to najważniejsze. Za to oraz za cały Wasz trud i poświęcenie podczas przygotowań należą się Wam wielkie gratulacje !

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłożyli swoją cegiełkę w okresie przygotowań w szczególności całej grupie najstarszej, która dzieliła pot i trud z zawodnikami. Ogromne podziękowania należą się także rodzicom bez, których wyjazd i przygotowania nie byłyby możliwe.

Podziękowania również dla Białołęckiego Ośrodka Sportu, Dzielnicy Białołęka M.St. Warszawy, za wspieranie naszej codziennej działalności.

Podziękowania dla Alicji Cyra za pomoc w przygotowaniu relacji.

Wielkie OSU ?????? ! #nostepback

 

Polityka Prywatności

Masters Dojo

Wszystkie prawa zastrzeżone. Nie można kopiować treści (C) bez zgody autora.

Kontakt

e-mail: kontakt@mastersdojo.pl
 
501 500 914 - Sensei Piotr
506 537 516 - Sensei Łukasz

Dołącz do Nas